Produkty w promocji

Produkty w promocji

Rękawice chirurgiczne...

Cena podstawowa 367,85 zł Cena 349,46 zł

Płyn Actosed Endo Terra 5l

Cena podstawowa 287,93 zł Cena 247,62 zł

Płyn Actoanid Fläche 5l

Cena podstawowa 209,95 zł Cena 188,96 zł

Rękawice chirurgiczne...

Cena podstawowa 197,10 zł Cena 187,25 zł
Wszystkie produkty

Kategorie bloga

Kategorie bloga

Actoderm. Dezynfekcja dla profesjonalistów i nie tylko.

Actoderm. Dezynfekcja dla profesjonalistów i nie tylko.

Czym jest dezynfekcja, antyseptyka? Otóż jest to działanie mające na celu zabezpieczenie różnego rodzaju powierzchni przed rozpoczęciem lub kontynuowaniem namnażania się wszelkiego rodzaju drobnoustrojów. Namnażanie się bakterii, grzybów lub wirusów szczególnie tych o charakterze patogenów, czyli powodujących rozwinięcie się specyficznych dla nich procesów chorobowych, jest szczególnie niebezpieczne dla ludzi i zwierząt.

Gdzie stosujemy antyseptykę?

Przed okresem rozpowszechnienia środków antyseptycznych, przy próbach przeprowadzania zabiegów, nawet najmniej inwazyjnych dochodziło do zakażenia rany i w konsekwencji powikłań, prowadzących często do zgonu.
Bez rozwoju dezynfekcji, antyseptyki nie mielibyśmy postępu w wielu dziedzinach. Jedną z nich jest chirurgia. Przeprowadzanie zabiegów bez zachowania zasad aseptyki kończyło się z reguły niepowodzeniem. Takim poligonem doświadczalnym nomen omen mogły być ówczesne pola walki, gdzie lekarze starali się przeprowadzać prowizoryczne zabiegi ratujące życie, m. in. amputacje.

Ojcem współczesnej aseptyki uważa się Gustava Adolfa Neubera, kilońskiego chirurga (1886). Reguły aseptyki wprowadzone przez niego, niewiele zmienione, obowiązują do dziś. Aby oczekiwać, że dany zabieg zakończy się sukcesem, powinny być zachowane wszelkie standardy aseptyki. Wolne od wszelkiego rodzaju drobnoustrojów chorobotwórczych powinny być pomieszczenia gdzie lekarze operują, dezynfekcji podlegają również wszelkie narzędzia i urządzenia używane do zabiegu. Wreszcie wszystkie osoby uczestniczące w operacji zespół zabiegowy, powinien być przy użyciu odpowiednich środków umycia i zdezynfekowania. Na sali operacyjnej obowiązują ścisłe procedury także co do ubioru, głównie jest to odzież jednorazowa, sterylnie pakowana.
Odpowiednie procedury dotyczą, także przygotowania pacjenta oraz pola operacyjnego. Najczęściej używa się jednorazowych jałowych obłożeń chirurgicznych, sama rana operacyjna jest, również utrzymywana w stanie aseptycznym.

Aseptyka ma też zastosowanie poza salą operacyjną, m.in. w badaniach laboratoryjnych i bakteriologicznych, w produkcji leków i żywności. W przemyśle spożywczym oznacza proces produkcyjny, który dzięki zastosowaniu specjalnej technologii pozwala na wytwarzanie i pakowanie produktów bez użycia środków konserwujących.

Co ma działanie antyseptyczne?

Często, już wysoka temperatura działa zabójczo na wiele patogenów. do utrzymania aseptyki sal operacyjnych czy zabiegowych stosuje się światło lamp UV. W celu uzyskania efektu aseptycznego np narzędzi chirurgicznych stosuje się sterylizację parą wodną.
Możemy też do sterylizacji narzędzi czy aseptyki dłoni i ciała stosować różnego rodzaju produkty, mieszaniny zawierające alkohol lub inne środki w obecności których drobnoustroje giną lub tracą swoje właściwości patogenów.

Actoderm.

Sprawdzone i rekomendowane min. przez Klinikę Teodorowscy

Actoderm® to alkoholowy preparat do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji nieuszkodzonej i chorobowo niezmienionej skóry i rąk o działaniu bakteriobójczym, grzybobójczym, prątkobójczym i ograniczonym wirusobójczym. Postać użytkowa: płyn Skład: 100 g zawiera: 62,8 g 2-propanolu (70% V / V), substancje nawilżające i pomocnicze.
Obszary zastosowania: higieniczna i chirurgiczna dezynfekcja rąk i skóry. Stosować przed operacjami, wycięciami, nakłuciami, iniekcjami, przed i po założeniu rękawiczek oraz przed i po kontakcie z pacjentem (puls, pomiar ciśnienia krwi, badanie fizykalne itp.) aby uniknąć zakażenia. Zapewnia higienę, zapobiegając przenoszeniu chorób zakaźnych.
Działanie mikrobiologiczne: Actoderm® ma działanie bakteriobójcze (w tym MRSA, VRE, A.baumannii), prątkobójcze, drożdżakobójcze i ograniczone działanie wirusobójcze (skuteczny przeciwko wirusom otoczkowym, np. Vaccinia, Corona, HBV, HIV i HCV oraz Rotawirus).
Sposób użycia: Przed użyciem zdejmij biżuterię. Upewnij się, że twoje paznokcie nie są zbyt długie.
Higieniczna dezynfekcja rąk (EN1500 - ok. 3-5ml - 30 sek.): Nałóż odpowiednią ilość (ok. 3-5ml) Actoderm® i dokładnie wcieraj w dłonie zgodnie z EN 1500 przez co najmniej 30 sekund. Podczas tego procesu ręce powinny być mokre. Jeśli to konieczne, nałóż więcej środka dezynfekującego.
Chirurgiczna dezynfekcja rąk (EN12791 - ok. 3-5 ml - 2 x 1,5 min.): Nałóż odpowiednią ilość (ok. 3-5 ml) Actoderm® i delikatnie wcieraj w dłonie zgodnie z EN 12791, w tym w nadgarstki i łokcie przez co najmniej 3 minuty. Podczas tego procesu ręce powinny być mokre. Jeśli to konieczne, nałóż więcej środka dezynfekującego.
Skutki uboczne: Sporadycznie może powodować zaczerwienienie i lekkie pieczenie na skórze. W takich przypadkach zaleca się zintensyfikowanie ogólnej pielęgnacji skóry. Reakcja alergiczna na którykolwiek ze składników występuje rzadko. Proszę sprawdzić przed użyciem.
Przeciwwskazania: Nie nadaje się do dezynfekcji otwartych ran i błon śluzowych. Produkt może podrażniać oczy. Unikać kontaktu z oczami.

Produkty Actoderm znajdziesz pod tym linkiem: https://teomed.pl/szukaj?controller=search&s=actoderm

Wszystkie komentarze