• Obniżka
Żel do stosowania na skórę i błony śluzowe Acto Actolind W Gel 50ml
  • Żel do stosowania na skórę i błony śluzowe Acto Actolind W Gel 50ml

Żel Actolind W Gel 50ml

Zniżka 8%
58,17 zł
49,55 zł netto
53,52 zł brutto 8% Vat
Brutto

Służy do nawilżania i pielęgnacji ran, błon śluzowych oraz skóry Actolind w Gel firmy Acto w opakowaniu 50 ml

Ilość

Dodaj Do Ulubionych

Dodaj listę

account_circleWyślij do znajomego
Żel Actolind W Gel 50ml

Żel Actolind W Gel 50ml

Służy do nawilżania i pielęgnacji ran, błon śluzowych oraz skóry Actolind w Gel firmy Acto w opakowaniu 50 ml

Akceptuję zasady polityki prywatności  

Dostępność: od ręki
 

Możliwość zwrotu do 14 dni

Actolind w Solution stosowany jest do nawilżania, oczyszczenia i odkażania zainfekowanych lub uszkodzonych obszarów skóry. Roztwór nadaje się do nawilżenia chłonnych materiałów takich jak np. gazy, kompresy, tampony, opatrunki i inne materiały opatrunkowe. W celu osiągnięcia najlepszej skuteczności, należy zastosować także Actolind W Gel 50ml po umyciu określonych obszarów za pomocą Actolind W Solution. W tym przypadku, Actolind W Gel zajmuje miejsce uszkodzonej skóry i tworząc barierę pomiędzy środowiskiem zewnętrznym i skórą zapobiega utracie ciepła i odwodnieniu oraz wysuszeniu żywych tkanek poprzez utrzymanie wilgoci.

Zalecenie

Zaleca się zastosowanie Actolindu W Solution w przypadku trudnych do usunięcia lub zaschniętych opatrunków: Przy zdejmowaniu wyschniętego opatrunku, często tworzą się nowe rany. W tym przypadku zalecamy Actolind W Solution. Ranę lub zainfekowane obszary skóry całkowicie nawilżyć i odczekać 1 minutę . Opatrunek łatwo odzieli się od rany. Materiały opatrunkowe całkowicie nawilżyć a następnie ranę odpowiednio opatrzyć.
Użycie w przypadku skaleczonej skóry. Actolind W Solution / Actolind W Gel stosuje się na uszkodzone lub zainfekowane rany, aż do całkowitego nawilżenia.

Przeciwwskazania

W bardzo rzadkich przypadkach może wystąpić lekkie podrażnienie na skórze, które po kilku minutach ustępuje. Jeżeli podrażnienie nie ustępuje przez dłuższy czas należy skontaktować się z lekarzem. Actolind W Solution/Actolind W Gel nie należy stosować u pacjentów, którzy mogą mieć uczulenie na jeden ze składników preparatu. Actolind W Solution/Actolind W Gel nie wolno stosować w przypadku chrząstki, wewnątrz ucha, ucha środkowego, oczu oraz po operacjach aseptycznych. Actolind W Solution/Actolind W Gel nie może być stosowany z innymi produktami które zawierają środki powierzchniowo czynne.

Skład

100 g zawiera: 0,1 % polihexanidu i substancje pomocnicze.

06.6803.50

Specyficzne kody

Zobacz także

Płyn Actolind W Solution 250ml

Płyn służący do nawilżania i pielęgnacji ran, błon śluzowych oraz skóry Actolind w Solution firmy Acto w opakowaniu 250 ml.

Cena
Cena podstawowa 46,69 zł
-9%
39,34 zł netto
42,49 zł brutto
  • Obniżka
-9%

Płyn Actolind W Solution 500ml

Płyn służący do nawilżania i pielęgnacji ran, błon śluzowych oraz skóry Actolind w Solution firmy Acto w opakowaniu 500 ml

Cena
59,19 zł netto
63,93 zł brutto

Płyn Actolind W Solution 1000ml

Płyn służący do nawilżania i pielęgnacji ran, błon śluzowych oraz skóry Actolind w Solution firmy Acto w opakowaniu 1000 ml

Cena
78,07 zł netto
84,32 zł brutto