Sklep wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Każdy może sam decydować o tym czy dopuszcza pliki cookies, ustawiając odpowiednio swoją przeglądarkę. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.

zamknij

Osłony medyczne

Nie wystarczy wyposażyć sali operacyjnej w urządzenia medyczne doskonałej jakości. Trzeba również później chronić je w umiejętny sposób, aby mogły służyć personelowi medycznemu jak najdłużej. Niewątpliwie pomogą w tym dostępne w sklepie Teomed.pl specjalistyczne osłony medyczne. Będą stanowić one niezawodną broń w zwalczaniu kurzu i brudu, a co za tym idzie – wydłużą żywotność urządzeń medycznych stosowanych w środowisku bloku operacyjnego.

Aktywne filtry

Czym są osłony medyczne i do czego służą?

Osłony medyczne to bez wątpienia ważny element wyposażenia wykorzystywanego na sali operacyjnej. Służą bowiem, jak można się domyślić po nazwie, osłanianiu urządzeń medycznych tam użytkowanych. Ma to na celu skuteczne zabezpieczenie tych akcesoriów przed kurzem i brudem, o których osadzanie na sali operacyjnej jest niezwykle łatwo. Im wyższej klasy osłony medyczne, tym lepiej, ponieważ zwiększa to szanse na żywotność urządzeń używanych podczas operacji. Za pomocą osłon medycznych można też w niezawodny sposób chronić poszczególne części ciała, chociażby kończynę czy ramię.

Jakie osłony medyczne najlepiej wybrać?

Z pewnością warto wyposażyć placówkę medyczną w osłony medyczne marki Zarys. Nabywając je, zyskują Państwo pewność, że to, co będą osłaniać, będzie skutecznie chronione przed przenikaniem brudu i kurzu, a tym samym – przedostawaniem się drobnoustrojów.

Produkty te można kupić w sklepie Teomed.pl w różnych wariantach, co oznacza, że wybranie takich, które w pełni odpowiadałyby konkretnym oczekiwaniom i potrzebom, nie będzie stanowiło najmniejszego problemu. Proponujemy Państwu zarówno osłony medyczne służące do zabezpieczenia aparatury medycznej, jak i takie, których zadaniem jest chronić daną część ciała. Mogą nabyć je Państwo, w zależności od zapotrzebowania, w pojedynczych sztukach lub w zestawie.

Jakie są rodzaje osłon medycznych?

Na rynku medycznym możemy spotkać się między innymi z typami osłon medycznych takimi jak:

 • sterylne osłony na przewody, bez perforacji i taśmy samoprzylepnej;
 • sterylne osłony na przewody, z perforacją i dwiema taśmami samoprzylepnymi;
 • sterylne osłony na aparaturę medyczną w kształcie kuli;
 • sterylne osłony na kończynę;
 • sterylne osłony na przewody, bez perforacji, z taśmą samoprzylepną;
 • sterylne osłony na aparaturę medyczną w kształcie walca;
 • sterylne osłony na stolik;
 • sterylne osłony na podłokietnik;
 • sterylne osłony na ramię.

Jak należy dbać o aparaturę medyczną, aby ta służyła nam jak najdłużej?

Każdy, kto kiedykolwiek miał do czynienia z urządzeniami medycznymi, ten wie doskonale, że są one niezwykle delikatne. Zaniechanie dbania o nie bądź robienie tego w nieodpowiedni sposób prowadzi do tego, że nie spełniają one swoich funkcji i mają krótszą żywotność. Co należy więc robić, aby korzystanie z nich było nie tylko jak najwydajniejsze i najbezpieczniejsze, ale i można było z nich korzystać w pełni jak najdłużej?

Oprócz używania wspomnianych osłon, przymocowywanych do aparatury za pomocą gumki lub taśmy samoprzylepnej, trzeba pamiętać również o tym, że:

 • urządzenia medyczne, gdy nie są stosowane, powinny być przechowywany w specjalnie wyznaczonych do tego miejscach;
 • regularne czyszczenie aparatury to konieczność, jeżeli zależy nam na tym, aby korzystanie z niej było w pełni bezpieczne i skuteczne zarówno dla personelu, jak i dla pacjentów;
 • sprzęt medyczny należy co jakiś czas poddawać okresowym przeglądom – w przypadku niektórych urządzeń zalecane jest to robić nawet dwa razy w ciągu roku;
 • jeśli urządzenie medyczne ulegnie awarii czy zepsucie, musi być natychmiast oddane do naprawy, gdzie zajmą się nim specjaliści;
 • ważne jest, aby dokładnie zaznajomić personel medyczny z instrukcją użytkowania aparatury, żeby konsekwentnie przestrzegał zawartych w niej zasad – pozwoli to zapobiec niewłaściwej eksploatacji sprzętu i przyczyni się do wydłużenia jego żywotności. Pożądane jest też, aby osoby mające użytkować aparaturę przeszły wcześniej odpowiednie szkolenie wdrażające, podczas którego szczegółowo zapoznają się z nią i dowiedzą, jak prawidłowo ją używać.
arrow_upward