Sklep wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Każdy może sam decydować o tym czy dopuszcza pliki cookies, ustawiając odpowiednio swoją przeglądarkę. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.

zamknij

Blog - aktualności, opisy produktów dostępnych w sklepie, artykuły o medycynie i weterynarii

Dezynfekcja – skuteczne produkty i metody

Dowiedz się więcej o skutecznych produktach i metodach dezynfekcji, które są kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego w Twoim otoczeniu. Zapraszamy do zakupu produktów do dezynfekcji w sklepie internetowym Teomed.pl.

today
comment 0 komentarze
remove_red_eye 365 odsłony

Apteczka pierwszej pomocy dla psów i kotów, co powinno się w niej znaleźć?

Wszyscy właściciele psów i kotów wiedzą, że gdy zwierzę podejrzanie się zachowuje, ma silne bóle lub odczuwa duży dyskomfort, muszą zgłosić się jak najszybciej do lekarza weterynarii w celu ustalenia przyczyny złego samopoczucia. Niestety często jest tak, że zwierzakowi trzeba pomóc jeszcze przed wizytą u specjalisty. W domu, na wycieczce, czy na wakacjach warto mieć przy sobie apteczkę, nie tylko przeznaczoną dla ludzi, ale także dla zwierząt, które z nami przebywają. Posiadając apteczkę pierwszej pomocy będziemy mogli zabezpieczyć nasze zwierzę i sprawić, że nasza pomoc będzie bardziej skuteczna.

today
comment 0 komentarze
remove_red_eye 1442 odsłony

Anibidiol 8 Nature. Suplement diety dbający o dobre samopoczucie Twojego czworonożnego przyjaciela

To suplement diety, 5-gramowe saszetki ustandaryzowanej paszy uzupełniającej, posiadającej w składzie przede wszystkim witaminę B6 oraz substancje konopne, które doskonale wpływają na ciśnienie, układ nerwowy, prawidłową pracę serca oraz odporność organizmu. Produkt wyprodukowany w fabryce w Szwajcarii zgodnie z Dobrą Praktyką Produkcji, posiadającą certyfikację "Swiss Made".

today
comment 0 komentarze
remove_red_eye 1455 odsłony

Co powinno się znaleźć w Twojej domowej apteczce?

Apteczka to niezbędny element, który musi znajdować się w każdym domu, ale co w niej powinno się znaleźć? W jakim miejscu ją umieścić i na co zwracać uwagę podczas jej przygotowania? W tym poście odpowiemy na wszystkie nurtujące Was pytania!

today
comment 0 komentarze
remove_red_eye 1022 odsłony

Szkolenie anestezjologiczne 24 września 2022 na śląsku z dr n. wet. Piotrem Skrzypczakiem

Lekarze coraz częściej chcą korzystać z nowoczesnych procedur anestezjologicznych, aby zwiększyć bezpieczeństwo anestezjologiczne u swoich pacjentów geriatrycznych. Aby to zrobić, potrzebna jest nie tylko znajomość odpowiednich schematów znieczuleń, ale także środków farmakologicznych nowej generacji. Podczas planowania znieczulenia należy wziąć też pod uwagę choroby współistniejące, które mogą występować u starszych pacjentów.

today
comment 0 komentarze
remove_red_eye 428 odsłony

Program na żywo o cukrzycy 1 lipca 2022 o 20:00

Porozmawiamy o cukrzycy, nowościach w diabetologii i o tym, jak przygotować się do okresu wakacyjnego i na co uważać przy cukrzycy. Profesor powiem nam też o nowych rozwiązaniach do zabezpieczenia plastrów od wkłuć i sensorów. Okres letni to czas, kiedy fabryczny klej zdaje się nie trzymać tak mocno, jak potrzeba.

today
comment 0 komentarze
remove_red_eye 865 odsłony

Chusteczki Innolin Wipes

Niezależnie od tego, czy pracujesz w szpitalu lub w domu opieki, jako lekarz lub dentysta w prywatnym gabinecie, czy też dla przemysłu farmaceutycznego i ratownictwa medycznego – Szwajcarska firma Innocid® zapewnia profesjonalne produkty higieniczne dostosowane do Twoich potrzeb. Kompleksowa linia produktów Innocid® obejmuje środki czyszczące i dezynfekujące do wszystkich obszarów, z którymi stykasz się podczas pracy, a także produkty do higieny osobistej i do zastosowań specjalnych.

today
comment 0 komentarze
remove_red_eye 963 odsłony

Tańsza alternatywa dla piły TPLO

Zdecydowaliśmy się wprowadzić do naszej oferty weterynaryjnej tańszy odpowiednik piły TPLO Securos. Piła jest ciekawą alternatywą, zwłaszcza dla placówek gdzie zabiegów TPLO wykonywanych jest stosunkowo nieduża ilość. Wyrób jest w korzystniejszej cenie a jednocześnie o parametrach nieodbiegających znacznie od zachodniego odpowiednika.

today
comment 0 komentarze
remove_red_eye 868 odsłony

Narzędzia chirurgiczne Aesculap Chifa BBraun

W Nowym Tomyślu produkowane są wysokiej jakości narzędzia chirurgiczne, spełniające rygorystyczne normy i cechujące się parametrami umożliwiającymi przeprowadzanie skomplikowanych zabiegów chirurgicznych. W naszej ofercie znajdziesz najważniejsze produkty Aesculap, które cieszą się dużym uznaniem klientów w Polsce.

today
comment 0 komentarze
remove_red_eye 2063 odsłony

Piła Oscillating TPLO Saw ElectroCUT firmy Securos Surgical

Piła elektryczna Oscillating TPLO Saw ElectroCUT firmy Securos Surgical jest przeznaczona do cięcia w procedurze TPLO (Tibial Plateau Leveling Osteotomy). Sprzęt ten jest najwyższej klasy o najlepszych parametrach, a przy tym wciąż w atrakcyjnej cenie. Piła jest kompaktowa i bardzo dobrze układa się w dłoni, a dzięki odpowiednio wyprofilowanej budowie pozwala na precyzyjne cięcia w medycynie weterynaryjnej.

today
comment 0 komentarze
remove_red_eye 824 odsłony

Jak właściwie dbać o higienę jamy ustnej?

Prawidłowa codzienna higiena jamy ustnej obejmuje kilka kroków, których przestrzeganie gwarantuje zdrowe i czyste zęby oraz świeży oddech z ust. Codzienna profilaktyka zawierająca czynności takie jak szczotkowanie zębów i języka, nitkowanie oraz płukanie ust pozwala zapobiec wielu problemom stomatologicznym. Właściwa higiena jamy ustnej obniża ryzyko wystąpienia próchnicy zębów czy chorób dziąseł.

today
comment 0 komentarze
remove_red_eye 890 odsłony

Obłożenia Pola Operacyjnego – Serwety Chirurgiczne

Na rynku medycznym możemy spotkać się z różnego rodzaju serwetami dostosowanymi do konkretnych typów zabiegów chirurgicznych.  Zazwyczaj obłożenia mają kolor zielony bądź niebieski i mogą przybierać różnorakie wielkości i kształty. Najczęściej się je impregnuje lub zabezpiecza warstwą folii z tworzywa sztucznego po to, aby były jeszcze mocniejsze i chroniły strefy narażone w szczególności na kontakt z płynami ustrojowymi.

today
comment 0 komentarze
remove_red_eye 1524 odsłony

Higiena intymna kobiet

Higiena intymna, podobnie jak higiena jamy ustnej to kwestia, o którą trzeba dbać każdego dnia. Przestrzeganie zasad higieny intymnej to podstawowa profilaktyka przeciwko chorobom narządów rodnych i infekcjom powodującym dyskomfortowe pieczenie i swędzenie. Czystość okolic intymnych nie tylko warunkuje ich zdrowie, ale i zapewnia komfort psychiczny. Prawidłowa higiena intymna nie powinna naruszać naturalnej flory bakteryjnej miejsc intymnych, czyli mikrobioty/mikrobiomu.

today
comment 0 komentarze
remove_red_eye 776 odsłony

Pielęgnacja i leczenie ran

Istnieje wiele podziałów ran: ze względu na ich przyczynę, na kolor czy głębokość. Klasyfikacja ran ze względu na przyczynę obejmuje rany mechaniczne pourazowe lub chirurgiczne, rany termiczne będące skutkiem poparzeń i odmrożeń, rany chemiczne spowodowane przez kwasy, rany popromienne czy owrzodzenia skóry będące efektem nowotworu lub zaburzenia metabolizmu. Rany mogą goić się na różne sposoby: przez rychłozrost, ziarninowanie, przez wypełnienie ubytku ziarniną.

today
comment 0 komentarze
remove_red_eye 829 odsłony

W jaki sposób utrzymywać higienę pacjenta?

Opieka nad osobą leżącą wymaga dużej dozy cierpliwości, sił oraz praktycznej wiedzy. Dbanie o higienę osób obłożnie chorych to codziennie zadanie osób bliskich lub pielęgniarek, jeśli chory przebywa w szpitalu. Unieruchomiony na łóżku pacjent narażony jest na liczne niepożądane komplikacje zdrowotne. Utrzymanie prawidłowej higieny pacjenta leżącego to codzienny, złożony proces, w którym należy wziąć pod uwagę każdą część ciała. Pielęgnację należy dostosować do indywidualnych potrzeb skóry pacjenta.

today
comment 0 komentarze
remove_red_eye 1835 odsłony

Diagnostyka w weterynarii. Testy diagnostyczne firmy Agrolabo

To, co odróżnia psy od ludzi i kotów, to brak naturalnych alloprzeciwciał przeciwko antygenom grupowym. Oznacza to, że pierwsza transfuzja może zostać przeprowadzona bez znajomości grupy krwi zwierzęcia. W przypadku konieczności przeprowadzenia drugiej i każdej kolejnej transfuzji, grupa krwi powinna być znana.

today
comment 0 komentarze
remove_red_eye 751 odsłony

Materiały szewne w chirurgii weterynaryjnej - nici weterynaryjne

Dobór materiałów do szycia jest zależny od wielu czynników jak np. miejsce i długość nacięcia, które wymaga zszycia, gęstość szwu, przewidywany czas gojenia się rany czy rodzaj igły, z pomocą której będzie zszywana rana. Zaleca się wybór nici weterynaryjnych o możliwie najmniejszej średnicy, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej wytrzymałości szwów w podtrzymywaniu brzegów rany przez cały proces gojenia. Nieprawidłowo dobrany materiał szewny może być przyczyną wydłużonego czasu gojenia, zakażenia lub nieestetycznej blizny.

today
comment 0 komentarze
remove_red_eye 1443 odsłony

Rodzaje masek chirurgicznych

Każdy typ maski oferuje inny poziom skuteczności filtracji bakteryjnej, oporu przepływu powietrza i czystości mikrobiologicznej. Jeśli chodzi o opór przepływu powietrza, to im mniejsza wartość, tym większa łatwość oddychania. Maski typu I i II oferują opór na poziomie 40, natomiast maska typu IIR – na poziomie 60.

today
comment 0 komentarze
remove_red_eye 1210 odsłony

Fartuch chirurgiczny – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Podczas zabiegów i operacji chirurgicznych, zwłaszcza tych wielogodzinnych, komfort i swoboda ruchów są priorytetowe. Na wygodę noszenia fartucha składa się luźny krój, odpowiedni rozmiar, precyzyjne wiązanie lub zapięcie na rzep, długość, troki do dopasowania w pasie wewnętrzne i zewnętrzne oraz wykończenie rękawów. Wybierając fartuch chirurgiczny należy zwrócić uwagę na to czy jest on łatwy i szybki do założenia oraz wybrać rodzaj wiązania/zapięcia, który najbardziej odpowiada indywidualnym preferencjom.

today
comment 0 komentarze
remove_red_eye 524 odsłony

Rodzaje rękawic medycznych i ich zastosowanie

Rękawice medyczne to środki ochrony osobistej, będące obowiązkowym elementem wyposażenia w zawodach medycznych. Rękawiczki medyczne powinny zapewniać skuteczną ochronę nie tylko podczas kontaktu z pacjentem, ale i w trakcie wykonywania dezynfekcji powierzchni lub pomieszczenia, utylizacji odpadów medycznych, kontaktu z materiałem biologicznym czy środkami chemicznymi.

today
comment 0 komentarze
remove_red_eye 1385 odsłony

Dermatofitoza u zwierząt domowych

Dermatofitoza u zwierząt domowych jest powierzchowną grzybicą skóry, wywoływaną powszechnie przez grzyby z rodzaju Microsporum i Tricophyton. Wpływa głównie na koty, konie i psy. U zwierząt immunokompetentnych infekcja często ustępuje samoistnie, ale różne czynniki i sytuacje np. zwierzęta żyjące w warunkach przeludnienia lub poddane terapii kortyzonem mogą sprzyjać wystąpieniu klinicznemu i rozprzestrzenianiu się choroby. Wydaje się, że bardziej podatne na infekcję są koty perskie i psy rasy Yorkshire terrier.

today
comment 0 komentarze
remove_red_eye 477 odsłony
arrow_upward