Sklep wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Każdy może sam decydować o tym czy dopuszcza pliki cookies, ustawiając odpowiednio swoją przeglądarkę. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.

zamknij

Środki do dezynfekcji powierzchni

Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, jak istotną czynnością jest dezynfekcja powierzchni, zwłaszcza teraz, w dobie koronawirusa. Regularnie i prawidłowa przeprowadzana, minimalizuje ryzyko występowania bakterii, wirusów czy pasożytów w miejscach szczególnie narażonych na ich bytowanie.

Stąd też wszędzie tam, gdzie bezpieczeństwo i sterylność stawia się na pierwszym miejscu, powinno się poświęcić dezynfekcji powierzchni jak najwięcej uwagi. Ważne jest, aby produkty dezynfekujące używane w placówkach medycznych i innych miejscach, gdzie mikroorganizmy mają idealne warunki do ekspansji, były jak najlepszej jakości. Da to większy komfort psychiczny osobom, które na ich terenie przebywają.

Aktywne filtry

Znakomitej jakości produkty do dezynfekcji powierzchni Actoanid Spray i Fläche i Actosept AF

Jakie produkty najlepiej podołają trudnemu wyzwaniu, jakim jest dezynfekcja powierzchni? Jeśli chodzi o małe i trudno dostępne powierzchnie, idealnie sprawdzi się płyn Actoanid Spray. Preparat ten ma zastosowanie przede wszystkim w branży medycznej, ale z powodzeniem można go wykorzystywać też do odkażania powierzchni mających styczność z żywnością. Jest w pełni bezpieczny, więc można stosować go bez obaw, że podrażni skórę.

Innym sprawdzonym środkiem do dezynfekcji małych powierzchni jest płyn Actosept AF. Ma zastosowanie w branży medycznej m.in. podczas odkażania stołów operacyjnych, powierzchni w ambulansach, powierzchni w gabinetach lekarskich bądź przy dezynfekcji wyrobów medycznych, jak np. stojaki na kroplówki. Dużym atutem preparatu jest to, że nie zabarwia ani nie odbarwia materiałów, na których jest używany.

Z kolei w przypadku odkażania dużych powierzchni najbardziej skuteczny będzie płyn Actoanid Fläche. Stosuje się go tam, gdzie jest zwiększone ryzyko wystąpienia zakażeń, czyli szczególnie w szpitalach i gabinetach lekarskich. Oprócz tego  znakomicie nadaje się do dezynfekcji powierzchni w przemyśle spożywczym.

Jak powinna wyglądać prawidłowa dezynfekcja powierzchni w jednostkach medycznych?

Istnieje kilka zasad  dezynfekcji powierzchni, których bezwzględnie należy przestrzegać, jeżeli dąży się do zapewnienia w placówce medycznej higieny na wysokim poziomie. Trzeba pamiętać o tym, żeby:

  • zdezynfekować powierzchnię po każdym pacjencie;
  • przed odkażaniem powierzchni założyć rękawice ochronne  jednorazowego użytku. Po zakończeniu czynności należy je wyrzucić do specjalnego kosza, a ręce dokładnie umyć;
  • wyczyścić precyzyjnie powierzchnie przed zdezynfekowaniem, jeżeli te są zabrudzone;
  • w przypadku gdy ma się do czynienia z podłogą zabrudzoną krwią, wydzieliną czy wydaliną, zalać albo przyłożyć gazą lub lingwiną nasączoną preparatem dezynfekującym zabrudzone miejsce i odczekać kwadrans. Dopiero po upływie tego czasu można kontynuować mycie i dezynfekcję powierzchni;
  • mop zmieniać po każdym pomieszczeniu;
  • również sprzęt myjący odkazić, umyć i odstawić suchy do osobnego pomieszczenia.
arrow_upward