Sklep wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Każdy może sam decydować o tym czy dopuszcza pliki cookies, ustawiając odpowiednio swoją przeglądarkę. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.

zamknij

Czepki chirurgiczne

W szpitalach i innych placówkach medycznych wymagany jest od personelu profesjonalny strój, który musi wyróżniać się dużą estetyką i sterylnością. W skład ubioru wchodzą także czepki chirurgiczne, które pozwalają skutecznie zapobiegać przenoszeniu się infekcji. Dla użytkownika czepka chirurgicznego niezwykle ważna jest wygoda oraz solidność. Nie możemy zapomnieć także o przepuszczalności powietrza, by praca medyka była komfortowa i przyjemna. W naszym asortymencie znajdą Państwo wiele rodzajów czepków chirurgicznych marek rekomendowanych na całym świecie.

Aktywne filtry

Kto nosi czepki chirurgiczne?

  • chirurdzy, lekarze wielu specjalizacji medycznych - niewątpliwie, na głowach medyków pojawiają się czepki już przed samym wejściem na salę operacyjną. Wszyscy lekarze szykujący się na zabieg są zobowiązani do odpowiedniego ubioru, oczyszczenia swojego ciała i doskonałej perfekcji podczas wykonywania każdego ruchu.

  • personel pomocniczy - podczas zabiegu nie tylko lekarze posiadają na swojej głowie czepki chirurgiczne. Każda pomoc, która jest na sali operacyjnej jest zobowiązana do zabezpieczenia swojej głowy, by zmniejszyć ryzyko przenoszenia różnego rodzaju infekcji. Personel, jak i lekarze chronią nie tylko pacjentów, ale także i siebie.

  • lekarze weterynarii - osoby ratujące życie i zdrowie zwierząt, także są zobowiązani do zachowania sterylności podczas swojej pracy.

  • lekarze stomatolodzy - będąc u dentysty, często możemy zauważyć okrycie na głowie specjalisty. On także dba, by bezpieczeństwo było na jak najwyższym poziomie.

  • pielęgniarki i pielęgniarze - to personel placówek medycznych, który na co dzień ma kontakt z chorymi pacjentami.Jaki czepek chirurgiczny wybrać?


Na rynku posiadamy czepki jednorazowe, ale i także wielorazowego użytku. Niewątpliwie, w opinii wielu specjalistów i ogólnego bezpieczeństwa, czepki jednorazowe pozwalają na większą sterylność, która jest niezwykle ważna podczas codziennego użytkowania. Czepki jednorazowe są lekkie, łatwe do założenia i ściągnięcia. Podczas wyboru, musimy także pamiętać, by materiał czepka był przepuszczalny. Każdy użytkownik musi czuć się w nim komfortowo i wygodnie, dlatego suchość oraz świeżość jest niezwykle ważna. Na rynku widnieją różnego rodzaju artykuły ochronne na głowę, wyróżniamy kilka najbardziej popularnych.

Czepek wiązany pozwoli na doskonałe dopasowanie do Twoich preferencji. Masz pewność, że nie będzie uciskał oraz zsuwał się z głowy, co ułatwi pracę wszystkim użytkownikom.

Czepek bufiasty to rodzaj czepka, który zadba o ochronę szerokich fryzur. Wyróżnia się dużą pojemnością, która pozwoli na pełną swobodę ruchów.

Czepek z troczkami także pozwoli na dokładne dopasowanie do każdego kształtu głowy. Każdy użytkownik samodzielnie będzie mógł regulować ścisk.

Czepek z gumką, jest chyba najbardziej popularnym rodzajem czepków, które są używane zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety.


Zdecydowanie każdy rodzaj czepka jest często używany w medycynie, lecz każdy może dobrać odpowiedni, pasujący do wszystkich jego oczekiwań i preferencji. Oferujemy w naszym asortymencie szeroki zakres czeków chirurgicznych, które są niezbędnym elementem wyposażenia ubioru każdego medyka. W razie jakichkolwiek problemów, zachęcamy do kontaktu, postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania i rozwiać wszelkie wątpliwości.

arrow_upward