Sklep wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Każdy może sam decydować o tym czy dopuszcza pliki cookies, ustawiając odpowiednio swoją przeglądarkę. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.

zamknij

Higiena i pielęgnacja ran

Najważniejszą czynnością po wypadku, zabiegu, czy skaleczeniu jest dbałość o rany, by goiły się szybko i skutecznie. Uszkodzenie ciała jest to proces zawiły i długotrwały, dlatego wszystkie czynności muszą być wykonywane systematycznie, byśmy zauważyli jak najszybsze efekty. Chcemy, by powrót do zdrowia był komfortowy i nie przysparzał żadnych problemów. Sięgnijmy po preparaty najwyższej jakości, rekomendowane przez najlepszych specjalistów, dodatkowo stosujmy się do szczegółowych zaleceń lekarzy, którzy kontrolują nasz stan zdrowia. Taki sposób postępowania pozwoli osiągnąć zaskakujące efekty, z których będziemy zadowoleni przez bardzo długi czas.

Przedstawiamy państwu nasz asortyment, który wykorzystywany w wielu placówkach medycznych cieszy się dużym zainteresowaniem. Produkty pozwolą zadbać o ochronę rany, a także przyspieszą gojenie i regenerację. Zdrowie jest najważniejsze, dlatego przykładajmy wagę do wyboru jak najlepszych produktów do higieny i pielęgnacji ran.

Aktywne filtry

Jak zadbać o skaleczenie?Gdy skaleczymy się, musimy pamiętać o podstawowych zasadach higieny i pielęgnacji rany, by nasze zadraśnięcie goiło się jak najszybciej i jak najskuteczniej.

Na samym początku musimy pamiętać o oczyszczeniu rany, by wszystkie zabrudzenia usunąć w jak najszybszym czasie. Doskonałe będą do tego preparaty, które ułatwią to zadanie. Gdy już upewnimy się, że skaleczenie jest zdezynfekowane, a wszystkie bakterie usunięte,
to musimy wybrać odpowiedni opatrunek. Rozmiar oraz rodzaj opatrunku zależy od skaleczenia, dlatego warto wybrać odpowiedni, by poczuć się później komfortowo i wygodnie, ponieważ proces leczenia i gojenia jest czasami bardzo długi. Nie wolno zapominać o systematycznym zmienianiu opatrunku i przepłukaniu rany, by wszystkie zanieczyszczenia zgromadzone pod opatrunkiem usunąć. Jest to ważny etap, który zależy od całego procesu gojenia.


Gdy rana jest większa i bardziej problematyczna, zalecamy udać się niezwłocznie do lekarza.
To on zdecyduje, jak zająć się uszkodzeniem ciała i zleci, jak ją pielęgnować, gdy wrócimy do domu.

W naszym asortymencie znajdą Państwo wiele produktów idealnych do higieny i pielęgnacji ran. Produkty przez nas oferowane są najwyższej jakości, dlatego korzystanie z nich będzie komfortowe, a co najważniejsze efektowne:


Jak dodatkowo dbać o dobrą regenerację?

  • odpowiednie nawodnienie - warto pamiętać o dobrym nawadnianiu, należy pić przynajmniej 1,5 - 2 L napojów dziennie,
  • dostarczanie witamin i minerałów - nie należy zapominać o wspomaganiu naszego organizmu, który może być wypłukany z istotnych składników odżywczych,
  • wysypianie się - trzeba pamiętać, że ludzie w różnym wieku potrzebują innej ilości snu, by być wyspanym i gotowym do podjęcia się nowych wyzwań.
    Dla dorosłego człowieka wystarczy zaledwie 7 - 8 godzin snu, natomiast dla najmłodszych nawet 10 - 14 godzin snu na dobę.
  • zdrowa dieta - zalecane jest jedzenie warzyw i owoców, które pozytywnie wpłyną na nasz organizm.
arrow_upward