Sklep wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Każdy może sam decydować o tym czy dopuszcza pliki cookies, ustawiając odpowiednio swoją przeglądarkę. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.

zamknij

Weterynaria

Weterynaria to specjalizacja, o której nie wolno zapominać. Pozwala poznawać naszych zwierzęcych przyjaciół i ratować im życie. Coraz bardziej jest ceniona na całym świecie. 

Przedstawiamy w naszym asortymencie najwyższej jakości produkty przeznaczone dla weterynarii. Szeroki wybór artykułów chirurgicznych i ortopedycznych dostępnych w ofercie naszego sklepu, podyktowany jest osobistym wyborem personelu medycznego Kliniki Teodorowscy, z którego korzystają każdego dnia w swojej pracy.

Aktywne filtry

Jak często należy przyprowadzać psa do kliniki weterynaryjnej?


Właściciele czworonogów chcą dbać o swoje zwierzaki jak najlepiej. Nie wolno zapominać o odpowiedniej diecie,
ruchu oraz dobrej regeneracji - nasz zwierzak nam wtedy bardzo podziękuje! Warto też pamiętać o regularnym badaniu naszego pupila. Wizyty u lekarza weterynarii pozwolą na ciągłe monitorowanie stanu zdrowia naszego czworonożnego przyjaciela.


Kiedy należy zaprowadzić swojego pupila na wizytę do lekarza weterynarii?
Jeśli nasz zwierzak przewlekle nie choruje, nie musimy stawiać się na częste wizyty. Wystarczy udać się minimum raz w roku na wizytę kontrolną i upewnić się, że wszystko jest w porządku.

Gdy już mówimy o nieco starszych osobnikach, warto pamiętać, że jego organizm zmienia się wraz z wiekiem, dlatego zaleca się częstsze wizyty w lecznicy. Warto stawiać się w klinice minimum 2 razy w roku, by mieć pewność, że nasz zwierzak czuje się dobrze i nic mu nie jest.
Profilaktyczne zbadanie ogólnego stanu zdrowia zwierzęcia pozwala na wykrycie choroby we wczesnym stadium,
dzięki temu coraz częściej można uratować i ulżyć także starszym zwierzętom.


Pierwsza wizyta w klinice weterynaryjnej? Jak się przygotować?


Gdy nasz zwierzak udaje się po raz pierwszy do kliniki weterynaryjnej, warto zadbać, by czuł się dobrze i bezpiecznie. Powinien się wyspać, zjeść (jeśli lekarz potwierdził, że nie musi być na czczo) oraz być spokojny.
Gdy obawiamy się, że nasz pupil może źle zareagować, warto mieć przy sobie jego ulubioną zabawkę, czy przysmaki, które pozwolą mu choć trochę się zrelaksować.
Należy dopytać się lekarza o następne szczepienia, wizytę oraz zalecenia, jeśli nasz pupil takowe dostanie.
Nie zapomnijmy także powiadomić o dziwnym zachowaniu, jeśli zwierzak wzbudził nasze podejrzenia.
Być może lekarz rozwieje wszystkie nasze wątpliwości i pomoże poznać lepiej naszego czworonożnego przyjaciela.

arrow_upward