Sklep wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Każdy może sam decydować o tym czy dopuszcza pliki cookies, ustawiając odpowiednio swoją przeglądarkę. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.

zamknij

Skalpele i ostrza chirurgiczne

Podstawowym wyposażeniem sali operacyjnej są ostrza i skalpele chirurgiczne, które pozwolą na precyzyjne i szybkie cięcie. Otworzą skórę i pozwolą się pod nią dostać, w celu wykonania zabiegu. Ostrza i skalpele muszą być ostre, a ich konstrukcja trwała i solidna.


Tego typu przedmioty są wykorzystywane na co dzień w szpitalach i klinikach. Specjaliści najczęściej cenią sobie skalpele i ostrza chirurgiczne marek Zaryk i Swann&Morton. W naszym sklepie internetowym Teomed.pl oferujemy najwyższej jakości produkty, które są podstawowymi narzędziami wykorzystywanymi przez chirurgów na całym świecie.

Aktywne filtry

Popularne i często wykorzystywane rodzaje ostrzy chirurgicznych:

  • nr 11 - ostrze, którym chirurg wykonuje precyzyjne cięcie. Najczęściej stosowany jest w medycynie estetycznej.
  • nr 12 - ostrze, które doskonale nada się podczas zabiegów chirurgicznych. Wykorzystywane są także podczas usunięcia szwów, czy nacięcia błon śluzowych.
  • nr 24 - ostrze, które służy przede wszystkim do wykonywania sekcji zwłok. Wykorzystywane w medycynie sądowej.

Rodzaje skalpeli chirurgicznych:


Skalpele jednorazowe, jak sama nazwa wskazuje, są do jednorazowego użytku. Ostrze wykonane jest ze stali węglowej, natomiast rękojeść z plastiku. Jest to doskonała propozycja dla wszystkich lekarzy, którzy nie mogą wykonać sterylizacji po każdej interwencji. Ten produkt powinien znajdować się na każdej sali operacyjnej, by w razie potrzeby być szybko gotowym do pracy.

Skalpele wielorazowego użytku. Wykonane są ze stali nierdzewnej, która pozwala poddać te narzędzia sterylizacji. Zagwarantuje to żywotność i pewność, że posłużą przez długi czas. Ten produkt pozwala także na ostrzenie, by przed każdym ponownym użyciem mieć pewność, że ostrze wykona doskonałe i precyzyjne cięcie.

Skalpele z wymiennymi ostrzami to popularne rozwiązanie dla wszystkich chirurgów. Tutaj z kolei rękojeść wykonana jest ze stali nierdzewnej, natomiast ostrza są jednorazowego użytku. Po każdym użyciu należy usunąć ostrze i je zutylizować, a rękojeść dokładnie oczyścić, dzięki sterylizacji.


Tego typu rozwiązanie jest bardzo często stosowane nie tylko przez specjalistów z dziedziny chirurgii, ale także lekarzy weterynarii.Gdzie używane są skalpele oraz ostrza chirurgiczne?

  • sale operacyjne,
  • szpitale,
  • placówki medyczne,
  • kliniki weterynaryjne,
  • kliniki medycyny estetycznej,
  • kliniki stomatologiczne.

arrow_upward