Sklep wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Każdy może sam decydować o tym czy dopuszcza pliki cookies, ustawiając odpowiednio swoją przeglądarkę. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.

zamknij

Narzędzia chirurgiczne

Chirurgia to dziedzina medycyny, która wymusza użycia bardzo dobrych narzędzi. Podczas skomplikowanych zabiegów nie ma miejsca na kompromis, zwłaszcza jeśli na szali jest czyjeś życie. Korzystanie z narzędzi chirurgicznych niskiej jakości często jest równoznaczne z pogorszeniem warunków pracy, więc sprzęt operacyjny musi charakteryzować się ściśle określonymi parametrami i precyzją wykonania.

Zakres narzędzi z którego korzysta specjalista lekarz to przede wszystkim ostrza, więc skalpele i trzonki. Podczas zszywania ran wykorzystywane są igłotrzymacze oraz kleszczyki. Standardowo przydają się wszelkiego rodzaju pęsety chirurgicznenożyczki, haki operacyjnerozwieracze etc.

Aktywne filtry

Zabiegi medyczne charakteryzują się wykorzystywaniem dużej ilości rzeczy dodatkowych. Przed przystąpieniem do zabiegu chirurg zaznacza miejsca cięcia markerem a następnie używa nie tylko nici czy sprzętów chirurgicznych, ale przede wszystkim mnóstwo materiałów jednorazowych, sterylnych a więc rękawice chirurgiczne oraz maseczki.

Chirurg nie może wykonywać swojej pracy bez odpowiedniego ubioru, nakrycia głowy, zatem fartuchy chirurgiczne i czepki to produkty pierwszej potrzeby. Środowisko zabiegowe musi być możliwie najlepiej przygotowane, sterylne, by zminimalizować możliwość dostania się bakterii w pole operacyjne, dlatego tak ważne jest odpowiednie umycie dłoni szczoteczką przez chirurga.

arrow_upward