Sklep wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Każdy może sam decydować o tym czy dopuszcza pliki cookies, ustawiając odpowiednio swoją przeglądarkę. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.

zamknij

Ortezy i ochraniacze medyczne

To produkty, które wykorzystywane są przez ludzi, którzy nabawili się kontuzji. Orteza lub ochraniacz medyczny ma za zadanie usztywnić i ochronić obolałe i uszkodzone miejsce przed możliwymi kolejnymi urazami. Jest to produkt solidny, jego konstrukcja jest wytrzymała, a waga niewielka, by zapewnić użytkownikowi jak największy komfort podczas noszenia.


Ortezy i ochraniacze medyczne polecane są przez specjalistów, a nawet rehabilitantów. Jest to produkt, który jest niekwestionowany w dziedzinie ortopedii.

Aktywne filtry

Orteza często wykorzystywana jest do zabezpieczenia miejsca po urazie, a także po operacji. Pozwala zabezpieczyć kończynę lub część ciała, która potrzebuje czasu na zregenerowanie się. Niweluje możliwość kolejnego urazu i pozwala na większą pewność oraz stabilizację.

Podczas wyboru ortezy, ochraniacza medycznego, czy stabilizatora zastanawiamy się, który produkt byłby dla nas najlepszy i który spełniłby wszystkie nasze oczekiwania oraz przyniósł najlepsze efekty. Musimy dograć odpowiedni przedmiot, zgodny z naszymi preferencjami i oczekiwaniami. Zalecamy do kontaktu z lekarzami ortopedycznymi i rehabilitantami, którzy doskonale znają się na tego typu produktach. Pokażą wszystkie zalety i wady konkretnych przedmiotów, doradzając, który wybrać.


Różnice pomiędzy stabilizatorem, a ortezą. Co wybrać?

Jeśli nabawiliśmy się lekkiego urazu, który nie wymaga większej ingerencji od lekarza, możemy sięgnąć po stabilizator. On łagodnie usztywni miejsce po urazie i pozwoli na umocnienie naszych mięśni. Nie ogranicza zakresu ruchu i pozwala na większą swobodę podczas codziennych aktywności. Jego konstrukcja jest wytrzymała, ale nie sztywna, co pozwala na większy komfort podczas noszenia. Często stabilizatory są wykonane z materiału, który jest miękki i przyjemny dla skóry. Dodatkowo, stabilizator jest łatwy w zakładaniu. Pozwala w krótkim czasie zabezpieczyć staw, co jest doceniane przez wszystkich użytkowników.

Rodzaje stabilizatorów:

  •  stabilizatory miękkie - to takie produkty, które wykonane są z elastycznego i miękkiego, przyjemnego dla skóry materiału. Najczęściej stabilizator miękki naciąga się bezpośrednio na miejsce urazu, czy kontuzji. Materiał wtedy sam dopasowuje się do wyznaczonego miejsca. Są też takie, które można regulować rzepami, można wybrać odpowiedni dla siebie, który spełni wszystkie nasze wymagania i preferencje.

  •  stabilizatory twarde - one służą do pełnej stabilizacji po poważnym urazie, czy operacji. Posiadają wiele wzmocnień oraz usztywnień, by zagwarantować pełną stabilizację i unieruchomienie. Pozwalają one na regenerację i ochronę przed możliwymi dalszymi kontuzjami, czy nieprzewidzianymi uszkodzeniami.

  •  stabilizatory sportowe - to stabilizatory wykonane z elastycznego, miękkiego materiału, który pozwoli na doskonałe dopasowanie. Niekiedy możemy znaleźć stabilizatory sportowe z usztywnieniami, ale nawet one zagwarantują rozluźnienie i swobodę. Te produkty muszą gwarantować pełny zakres ruchu, który jest tak ważny dla aktywnie ćwiczących sportowców. Zakładane są najczęściej na treningi, by zabezpieczyć odpowiedni obszar ciała przed kontuzjami, które mogą się powtórzyć lub pojawić się pierwszy raz.

Ortezę wybierzemy, gdy nabawimy się większych, poważniejszych kontuzji. To produkt, który zapewni nawet pełne unieruchomienie stawu lub innego obszaru ciała. Często orteza porównywalna jest do gipsu, który pozwoli na ciągłą stabilizację, wytrzymałość oraz solidność.


Rodzaje ortez ze względu na ich zastosowanie:

  •  ortezy kończyn dolnych,
  •  ortezy kończyn górnych,
  •  ortezy kręgosłupa.

Gdy nabawimy się kontuzji, niezwłocznie udajmy się do najbliższego lekarza lub wezwijmy pomoc. Lekarz powinien nas zbadać oraz wyznaczyć metodę leczenia. To on musi także zasugerować, który przedmiot do stabilizacji użyć, by zabezpieczyć odpowiednio miejsce urazu. Często, gdy zgłaszamy się na rehabilitację, możemy śmiało poruszyć temat stabilizatora, ortezy, czy ochraniacza medycznego. Taki specjalista powinien rozwiać wszystkie nasze wątpliwości i odpowiedzieć na każde pytanie. To przedmioty, które od wielu lat pozwalają na większą pewność oraz szybszy czas regeneracji.

arrow_upward