Sklep wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Każdy może sam decydować o tym czy dopuszcza pliki cookies, ustawiając odpowiednio swoją przeglądarkę. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.

zamknij
Co powinno się znaleźć w Twojej domowej apteczce?
Apteczka to niezbędny element, który musi występować w każdym domu, ale co w niej powinno się znaleźć? W jakim miejscu ją umieścić i na co zwracać uwagę podczas jej przygotowania?

W tym poście odpowiemy na wszystkie nurtujące Was pytania!

Spis treści:

  1. Miejsce i przechowywanie apteczki domowej
  2. Podstawowe wyposażenie 
  3. Najważniejsze zasady

Niezależnie od tego gdzie mieszkamy, powinniśmy być przygotowani na każdą ewentualność.

Często podczas wykonywania codziennych, prostych czynności w Naszym zaciszu domowym skaleczymy się lub odczujemy dyskomfort związany ze złym samopoczuciem. Oparzenia, skaleczenia, czy bóle brzucha, a nawet gorączka to dobrze Nam znane symptomy, które są złe dla naszego organizmu. Powinniśmy działać szybko i reagować na złe sygnały, które wysyła nam Nasze ciało.

Gdy ktoś w Naszym domu źle się poczuje, osoba dorosła powinna sięgnąć po apteczkę domową.

Miejsce i przechowywanie apteczki domowej

Do stworzenia Naszej apteczki, najlepiej użyć szczelnego pojemnika, który na pierwszy rzut oka skojarzy Nam się z pomocą medyczną. Miejsce apteczki musi być suche, ciemne, a temperatura powinna być pokojowa. Zestaw pierwszej pomocy nie może być narażony na promienie słoneczne, a także na wilgoć. Łazienka oraz miejsca, gdzie często jest gorąco i parno muszą odejść w zapomnienie. Polecamy miejsce w kuchni w zamykanej szafce lub szufladzie.Najlepiej, by każdy z domowników wiedział, gdzie w razie potrzeby szukać potrzebnego zestawu do pierwszej pomocy, lecz nie zapomnijmy także o tym, że apteczka nie powinna być w zasięgu ręki najmłodszych. Nieumiejętne korzystanie z przedmiotów znajdujących się w środku może zaszkodzić, dlatego niezwykle ważne jest, by dostęp do niej miały tylko odpowiedzialne osoby.
Domowa apteczka nigdy nie będzie równać się z wyposażeniem zaplecza w szpitalu, czy w innej placówce medycznej, lecz warto mieć przy sobie najbardziej podstawowe środki oraz narzędzia, które choć na chwilę złagodzą złe samopoczucie.

Podstawowe wyposażenie:

Najważniejsze zasady

Podczas wyboru leków oraz potrzebnych przedmiotów, powinniśmy zwrócić uwagę na jakość produktów.
Leki powinny być szczelnie zamknięte, materiały opatrunkowe powinny być dokładnie zapakowane, natomiast narzędzia dokładnie oczyszczone i gotowe do ponownego użytku. Musimy mieć pewność, że wyposażenie naszej apteczki będzie na jak najwyższym poziomie.

Nie zapomnijmy o systematycznym sprawdzaniu daty ważności Naszych leków znajdujących się w apteczce.
Pamiętajmy, że jeśli dany produkt jest już niezdatny do spożycia, powinniśmy zanieść go do najbliższej apteki i zostawić w miejscu do tego przeznaczonym.
Proponujemy co kilka miesięcy zaglądać do Naszej domowej apteczki i robić przegląd wszystkich środków, które w przyszłości mogłyby pomóc Nam, czy Naszym najbliższym.

Jeśli chcą Państwo uzupełnić swoje wyposażenie o bardziej profesjonalne produkty, zapraszamy do Naszego sklepu internetowego:

https://teomed.pl/specjalizacja-medyczna/inne-specjalizacje-medyczne/medycyna-ratunkowa-i-pierwsza-pomoc

 

Powiązane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
arrow_upward